رفتن به مطلب

وبلاگ‌ها

وبلاگ‌های سایت ما

 1. ایلان ماسک با خبر مبنی بر خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین موجی جدید را ایجاد کرد اما با اولین رئیس اجرایی که از صندوق خود برای سرمایه گذاری در بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان استفاده کرده فاصله دارد.
  ماسک سال هاست که با بیت کوین رفیق شده و در ماه دسامبر در توییتر یک تصویر را منتشر کرد که نشان می داد توسط این رمز ارز وسوسه شده است.
  وی همچنین در مورد مبادله "معاملات بزرگ" در ترازنامه تسلا به بیت کوین در مبادله توییتر با سیلور در یک سری توییت ها گفته سیلور میلیاردر ها را ترغیب کرد دلار را از شرکت EV به ارز رمزنگاری شده منتقل کنند.
  طبق یک پرونده ثبت شده در ماه فوریه،MicroStrategy حدوداً 71،079 بیت کوین را به خود اختصاص داده است.

  605205c53cc23.thumb.jpg.8d8330622af680ef06dfa4944898def5.jpg

  ارزش این دارایی براساس قیمت حدود 3.2 میلیارد دلار ارزیابی شده است و سیلور حتی برای کمک به تأمین مالی خریدها 650 میلیون دلار اوراق قرضه قابل تبدیل صادر کرد!
  ماه گذشته سیلور یک وبینار برگزار کرد که چگونه خزانه داران شرکت باید مقداری پول نقد به سکه دیجیتال منتقل کنند و ادعا می کند بیش از 1400 شرکت را در جلسه با ملاحظات قانونی برای ادغام بیت کوین در استراتژی شرکت ها جلب کرده است که در تلویزیون بلومبرگ گفته کل کنفرانس،نظر حدود 8000 شرکت را به خود جلب کرده است.
  سیلور اضافه کرد،طلا در تقسیم مجدد به بیت کوین باخته است!
  اگر به جای بیت کوین طلا بخریم،دو میلیارد دلار ضرر خواهیم داشت و این یک فاجعه خواهد بود.
  هنگامی که مردم شروع به فکر کردن در مورد آنچه که می خواهند می کنند که یک ذخیره ارزش غیر حاکمیتی و امن در دسترس باشد چون خواهند فهمید که بیت کوین کار طلا را بهتر انجام می دهد و شما می بینید که همه جریان های نهادی به این سمت حرکت می کنند و طلا به بیت کوین تبدیل شده است!
  مایکل سایلور مدیر اجرایی MicroStrategy Inc در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ گفت:در یک فضای انبساطی و پولی شما یک دارایی کمیاب می خواهید و در حال حاضر کمیاب ترین دارایی در جهان بیت کوین است و این است طلای دیجیتال!
  سیلور یکی از سرسخت ترین حامیان تبدیل وجه نقد شرکت به بیت کوین بوده است و سال گذشته گفته بود که با کاهش سیاست تورم توسط فدرال،به متقاعد کردن وی برای سرمایه گذاری در زمینه ذخایر سازنده نرم افزار سازمانی کمک کرده است و طرفداران بیت کوین به 21 میلیون سکه اشاره دارند که فقط در نسخه فعلی نرم افزار ارز رمزپایه قابل استخراج است و پیش بینی می شود در سال 2140 به مجموع این مقدار برسد.

 2. این تصور غلط رایج وجود دارد که صنعت ارزهای رمزپایه قلمروی کابوی های (غرب) و سرکش فناوری است،اما واقعیت این است که بسیاری از بلندپروازترین کارآفرینان شرکت fintech شرط بندی بزرگی را در مورد تصویب نهاد بیت کوین دارند.
  یکی از این موارد؛سرمایه گذار خطرناک لبنانی-آمریکایی سونا امهاز (Soona Amhaz) از شرکت ولت کاپیتال است که اخیراً فوربس،او را به عنوان یکی از با نفوذترین افراد در دره سیلیکون (Silicon Power) معرفی کرد.
  زمانی که او دانشجوی مهندسی در دانشگاه میشیگان بود؛بیت کوین را از طریق Reddit کشف کرد و اکنون شرکت وی در 11 شرکت مبتنی بر فضای رمزنگاری سرمایه گذاری کرده است و در کنار بازیکنان نهادی مانند TD Ameritrade،Cumberland و CMT Digital به عنوان بخشی از اتحاد شیکاگو DeFi (CDA) کار می کند.
  جایی که اکنون موسسات هستند،به دنبال حمایت از بنیانگذاران قدرتمند در این فضا می باشند.
  آنها به دنبال این هستند که برای بسیاری از این پروژه های (رمزنگاری) یک سازنده برای بازار باشند و به دنبال کمک به ادغام و مشارکت بین پروژه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و شرکت های مالی معتبرتر هستند.

  Silicon_Power_logo_SP.thumb.png.7539a931578b7e35095680da33b7f635.png

  آنها می بینند که این گره در کجا بسته می شود و آیا موسسات باهوش از خط منحنی جلو می روند یا نه؟
  وقتی صحبت از "DeFi" می شود،آمهاز می گوید این داستان شامل بیت کوین و انواع سیستم های مبتنی بر بلاکچین است که در طول همه گیر شدن در بین معامله گران روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.
  آمهاز گفت:پروژه های خاص DeFi که اکنون مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند شامل سازندگان بازار خودکار (AMM)،سکه های پایدار و سیستم عامل های ذخیره،وام و مشتقات واسطه های غیرمتمرکز (DEX) است.
  پروژه های اخیر DeFi به سادگی راه های بیشتری برای استفاده از بیت کوین به عنوان یک دارایی مولد و نه فقط یک نوع ذخیره فراهم می کنند.
  تاکنون بیشتر موسسات به صورت غیرمستقیم در معرض ارز رمزنگاری شده هستند و آن را ترجیح داده اند.
  Goldman alum Sachs Juthica Chou که در سال 2013 بنیانگذار بورس مشتقات LedgerX بود،پیشگام معاملات آتی بیت کوین است که اکنون پیشنهاد اصلی در میان شرکت هایی مانند Bakkt و CME Group می باشد.
  قراردادهای آتی و گزینه های بیت کوین راهی را برای موسسات فراهم می کند که بدون اینکه صاحب مستقیم بیت کوین شوند در قیمت بیت کوین نقش داشته باشند.
  کالای تسویه حساب شده به معنای پرداخت پول به خریدار است،به عنوان مثال به جای اینکه در بیت کوین پولی پرداخت شود،10،000 دلار در زمان انقضای خرید با 10،000 دلار دریافتی جابجا می شود.
  شایعات حاکی از آن است که BlackRock غول مدیریت دارایی بزودی بازیکن بعدی ارائه محصولات آتی بیت کوین خواهد شد.
  تاکنون بسیاری از موسسات مایلند در ازای ریسک کمتر،از برخی سودها چشم پوشی کردند و گزارش شده است که یکی از مشهورترین ارائه دهندگان محصولات نهادینه Grayscale’s Bitcoin Trust (GBTC) در ژانویه 2021 مبلغ 1.2 میلیارد دلار وجوه سرمایه گذاری تازه دریافت کرده است!
  چو گفت:من هنوز در گزینه ها و مشتقات صعودی هستم و به اندازه کافی تقاضای موسسات برای سهام با اعتماد مانند GBTC،گزینه های بیت کوین و حتی صندوق های احتمالی قابل معامله در بورس (ETF) برای تولید ثروت قابل توجه در سال 2021 وجود دارد.
  او افزود:زیرساخت های محیط زیست نسبت به سال 2013 بسیار بیشتر است؛زیرساخت های امنیتی و بهترین روش ها برای متولیان این امر وجود دارد که مثلا زیرساخت حسابرسی بانکداری یک مثال عالی دیگر است و در مقایسه با سال 2013 تفاوت بین جایی که بودیم و امروز ما مثل تفاوت شب و روز است.
  با توجه به GBTC،به ویژه تقاضای سیری ناپذیر برای سهام با ریسک کمتر از نگهداری بیت کوین،منجر به دریافت حق بیمه بالایی شده است که گاهی اوقات تا 100٪ گران تر از خرید مستقیم ارز رمزپایه است.
  به همین دلیل لیا والد (Leah Wald) مدیر عامل والکیری هم شرکت مدیریت دارایی خود را در تگزاس مستقر کرد و طبق گفته Crunchbase،او یکی از حدود 800 زن قدرتمندی بود که سال گذشته سرمایه زیادی جمع کرد.

  The-Key-to-The-First-Bitcoin-ETF.thumb.jpg.07d3d15eb06db6d4d178b775e996b6b5.jpg

  والد گفت:ایجاد یک مسئله همه گیر واقعاً دشوار وجود داشت،نمی توانید شبکه ما را به طور ارگانیک گسترش دهید و حتی اگر بخواهم نمی توانستم جلسه ای با کسی داشته باشم و بسیاری از سرمایه گذاری های اصلی اعتماد به تیم است که نتیجه اعتماد حاصل از مکالمات حضوری با کیفیت بالا می باشد.
  با این حال تا ژانویه 2021،شرکت تازه تأسیس او یک بذر نامعلومی را از سرمایه گذاران فرشته مانند آلوم چارلی لی جمع آوری کرد و سپس به کمیسیون بورس و اوراق بهادار تقاضای مجوز راه اندازی ETF بیت کوین را ارائه داد.
  چو گفته که ETF بیت کوین کل اکوسیستم را تقویت می کند زیرا دسترسی به افرادی را که قبلاً کارگزار یا کاربر خدمات اوراق بهادار بودند مورد استفاده قرار می گیرد.
  چندین پیشنهاد ETF در طول سال ها رد شده است،پیشنهاد تایلر و کامرون وینکلوس در سال 2013 از این دسته هستند و با این حال؛والد می گوید اکنون معتقد است که هرگز زمان بهتری برای تأیید ETF وجود نداشته است!
  در میان معاملات آتی و سهام مورد اعتماد ETF،همه محصولات دارای اشکال نظارتی متفاوتی هستند که به آنها امکان می دهد سریع تر بازخرید شوند یا به روش های مختلف معامله شوند،مخصوصا دارایی های اساسی مانند بیت کوین در مقیاس بسیار بزرگ در این قسمت قرار دارند.
  به طور کلی،موسسات به دنبال روش های غیر مستقیم برای قرار گرفتن در معرض این بازارهای رمزگشای نوپا و اغلب سودآور هستند.
  والد افزود:محدودیت بازار بیت کوین به اندازه کافی بزرگ شده که در نهایت ممکن است از یک آستانه مهم در ذهن تنظیم کنندگان عبور کند و من معتقدم بزرگترین دلیلی که تنظیم کنندگان از تأیید ETF بیت کوین در سال 2017 عصبی بودند نگرانی در مورد راه حل های امنیتی بود و با این موافقم که اکنون با گزینه های درجه بالا به امنیت و حضانت بهتر نزدیک شده ایم.
  او افزود که سهام اعتماد بیت کوین Valkyrie و ETF آینده نگر،برای کاهش نوسانات و حق بیمه ساخته شده اند و ما می خواستیم یک محصول شفاف تر ایجاد کنیم.
  محصول ما نزدیک به ارزش خالص دارایی معامله شود و ما تنها مورد اعتماد بیت کوین هستیم که صندوق ETF را راه اندازی کرده ایم تا سرمایه گذاران بتوانند در معرض ارزش عظیم بیت کوین قرار بگیرند.
  تمایل در میان زنان کارآفرین با استفاده از ارز رمزنگاری شده محدود به حباب های فناوری آمریکایی نیست.
  به گفته تویا ژانگ (Toya Zhang)،رئیس بازاریابی در بورس ارزهای رمزنگاری و معاملات آتی مستقر در هنگ کنگ زنان 25٪ از کاربران سیستم عامل او و یک سوم از کاربران برتر را تشکیل می دهند!
  او افزود:بزرگترین بازار ما در روسیه است و به غیر از روسیه،بزرگترین بازارهای ما هنگ کنگ،کره،اندونزی و هند هستند و زنان آسیایی اغلب کسانی هستند که از امور مالی مراقبت می کنند.
  اگر به گروه های کاربران سرمایه گذاری سهام در چین و هنگ کنگ نگاه کنید،زنان بیش از نیمی جمعیت آنها را تشکیل می دهند.
  چشم انداز رمزنگاری بسیار تخصصی در مقایسه با سایر بخش های مالی به سرعت در حال تنوع است و طبق گزارشات در صرافی Coinswitch.co هند،زنان بسته به مناطق خاص 50٪ از حدود 25000 کاربر را تشکیل می دهند.
  بر اساس نظرسنجی بورس ارز رمزنگاری جوزا،جامعه زنان حداقل 40٪ از کاربران ارز رمزنگاری شده انگلیس را تشکیل می دهند.
  در آن سوی مرزها،تفاوت آشکار جنسیتی ممکن است به جای کمبود علاقه با ارزش خالص همراه باشد.
  در سال 2018،بانک جهانی تخمین زده است که زنان فقط 38٪ از ثروت و سرمایه را در اختیار داشتند،بعلاوه Crunchbase فقط 15،379 شرکت را تشکیل می دهد و کمتر از 20٪ از شرکت های نوپا که سرمایه جمع می کنند از سال 2009-2019 زنان موسس داشتند.
  فراتر از استارتاپ ها،چندین شرکت مانند گروه سرمایه گذاری دیجیتال نیویورک (NYDIG) نیز وجود دارند که در آن مدیران زن هدایت آن را به عهده گرفتند تا در مدل های کارگزاری مستقر،نوآوری داشته باشند.
  در دسامبر سال 2020،شرکت بیمه ماساچوست متقابلا 100 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد و ارزش سهام NYDIG را به دست آورد،اقدامی که نشان دهنده چشم انداز صعودی تقاضای نهادی برای قرار گرفتن در بازار بیت کوین در سال 2021 است.
  سپس در 8 فوریه 2021،ایلان ماسک صاحب امتیاز شرکت اتومبیل های الکتریکی تسلا با خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین در ترازنامه،این موضوع را به صورت عمومی تأیید کرد.
  یان ژائو (Yan Zhao) رئیس NYDIG گفت:در سال ۲۰۲۱ استقبال بیشتر بیت کوین توسط سرمایه گذاران و کارگزاران سنتی موضوعی بسیار هیجان انگیز است و ما به بانک ها و مدیران دارایی توانایی ارائه محصولات بیت کوین را خواهیم داد که البته ما قسمت هایی را کنترل خواهیم کرد.
  ژائو گفت که شرکت وی متمرکز بر بیت کوین بوده و تقریباً 4 میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت دارد،از جمله مشتقات آن و در حال حاضر از مشتریان احتمالی مانند بانک های خصوصی و مدیران دارایی مختلف درخواست همکاری می کند.
  وی گفت شرکت او برای کشف ایده هایی مانند ETF بیت کوین یا اعتماد سهام آزاد است اما علاقه ای به محصولات DeFi مبتنی بر اتریوم ندارد.
  ژائو گفت:ما با تمرکز روی بیت کوین تصمیم آگاهانه ای گرفته ایم!
  به همین ترتیب چو در مورد بسیاری از گزینه های مبتنی بر اتریوم DeFi که امروز موجود است تردید داشت،در حالی که با احتیاط نسبت به آینده گزینه های مشتق DeFi خوش بین بود.

  16c5708e178dad84e90b99349c91ea5b.jpg.11b99f00d91c53e80cdc0a54a1b4a3ea.jpg

  چو گفته محصولات بومی رمزنگاری از این جهت مهم هستند که شما واقعاً می توانید از قدرت نداشتن مراجع متمرکز برای تسهیل معامله استفاده کنید و به طور خلاصه،اکنون گزینه های سنتی دسترسی غیرمستقیم به سود ارزهای رمزپایه فراهم می شود.
  در عین حال،ارز رمزنگاری شده به صورت تجربی برای ارائه محصولات مالی قابل مقایسه در عین حال قابل دسترسی تر مورد استفاده قرار می گیرد و محصولات DeFi برای عملکردهای جدید بلکه فقط قرار گرفتن در معرض ارزش گذاری و قیمت،طراحی شده اند.
  در همین حال جنگ افزار صلیبی شبکه الیزابت استارک (Elizabeth Stark) مدیر عامل شرکت آزمایشگاه های لایتنینگ تا آمهاز در پایتخت نسل بعدی نهنگ های بیت کوین به طرز چشمگیری با عروسک های تک شاخ دره سیلیکون متفاوت است.
  آمهاز گفت:چهره صنعت ما متفاوت از آن است که صنعت فناوری در اوایل دهه 90 به نظر می رسید و یا اینکه اقتصاد متفاوت تر از همیشه به نظر می رسد؛ما از یک خط پایه بالاتر با آگاهی بیشتر کارمان را شروع می کنیم،اگرچه هنوز کارهایی برای انجام وجود دارد اما من خوش بین هستم.

 3. واگرایی

  واگرایی چیست:

  واگرایی به اختلاف تحرکات بین نمودار و اندیکاتور گفته می شود و به سه دسته واگرایی زمان٬مخفی و معمولی تقسیم می شود که مهم ترین آنها یعنی واگرایی معمولی و مخفی را بطور کامل در اختیار عزیزان قرار می دهیم.

  واگرایی نشان دهنده ی ضعف معاملات و احتمال قوی بازگشت آن است که در تصمیم گیری برای خرید و فروش نقش بسیار مهمی دارد. واگرایی یکی از مهم ترین و کاربردی ترین مباحث تحلیل تکنیکال می باشد.

  مفهومواگرایی:

  همان طور که گفته شد، واگرایی در تحلیل تکنیکال زمانی رخ می‌دهد که قیمت سهم در نمودار قیمتی برخلاف اندیکاتور عمل کند. ‌واگرایی می‌تواند بیانگر بازگشت سهم از روند یا ادامه اصلاح روند قبلی باشد. واگرایی‌ها می‌توانند همانند الگوهای بازگشتی عمل کنند یا به‌عنوان الگوی ادامه‌دهنده باشند. از واگرایی‌ها می‌توان برای شناسایی سطوح حمایت و مقاومت بالقوه نیز استفاده کرد.

   به‌عنوان مثال زمانی که اندیکاتور رو به بالا و مثبت اما قیمت نزولی و رو به پایین باشد، ‌‌واگرایی رخ داده‌است. ‌واگرایی در سهم نشان از تردید معامله‌گران در خرید و فروش دارد و به معامله‌گر اخطار می‌دهد که بایستی تصمیمات جدیدی در مورد خرید یا نگهداری سهم بگیرد. واگرایی به تحلیل‌گران در شناسایی نقاط قیمتی حساس کمک می‌کند. ‌‌واگرایی در اندیکاتورها، یکی از سیگنال‌های بسیار قوی در علم تحلیل تکنیکال محسوب می‌شود.

  واگرایی معمولی RD:

  واگرایی معمولی یا Regular Divergence نوعی از واگرایی است که در آن حرکت اندیکاتور با نمودار اختلاف دارد و در انتهای روند پدیدار می شود و نشان از بازگشت قیمت دارد. واگرایی معمولی به دو نوع مثبت و منفی تقسیم می شود:

  واگرایی معمولی مثبت(RD+):

  به‌طورکلی واگرایی معمولی مثبت در کف‌ها تشکیل می‌شود. به این شکل که قیمت، کفی پایین‌تر از کف قبل خود را ثبت می‌کند؛ اما اندیکاتور با این حرکت مخالفت کرده و نسبت به کف قبلی خود، یک کف بالاتر را ثبت می‌نماید. در این حالت قیمت میل به افزایش دارد و نشان می‌دهد که فروشندگان ضعیف شده‌اند.

  واگرایی معمولی منفی(RD-):

  این حالت از واگرایی معمولی در انتهای یک حرکت صعودی و در سقف رخ می‌دهد. به‌این‌صورت که قیمت، یک سقف بالاتر از سقف قبلی خود را می‌سازد؛ اما اندیکاتور با این حالت قیمت، مخالفت کرده و سقفی پایین‌تر از سقف قبلی ایجاد می‌کند. این نوع از آرایش واگرایی که در انتهای یک روند صعودی اتفاق می‌افتد، به‌عنوان واگرایی معمولی منفی شناخته شده و منجر به کاهش قیمت می‌شود.

  واگرایی معمولی منفی، بیان‌گر ایجاد ضعف در خریداران است و قیمت می‌تواند یک آرایش نزولی به خود بگیرد و قدرت فروشندگان نسبت به خریداران بیشتر شود.

  واگرایی مخفی(HD)

  واگرایی مخفی یا Hidden Divergence نوعی از واگرایی است که در آن نمودار قیمت با اندیکاتور اختلاف حرکت دارند و این نوع واگرایی در انتهای تحرکات اصلاحی روند ها پدیدار می شود و نشان از بازگشت قیمت ، ادامه روند و معاملات در کانال خود است همچنین این واگرایی نیز به دو دسته مثبت منفی تقسیم می شود:

   

  واگرایی مخفی مثبت(HD+):

  این نوع از واگرایی در انتهای حرکات اصلاحی یک کانال صعودی است و بین دو کف ایجاد می شود بطوری که کف دوم در اندیکاتور پایین تر از کف اول است اما در نمودار قیمت کف دوم بالاتر از کف اول است.

  این حالت به معنی تضعیف شدن فشار فروش و غلبه مجدد خریداران بر فروشندگان در این کانال صعودی است و به تحلیل گران کمک می کند تا زمانی که نمودار به خط حمایتی کانال صعودی برسد با استفاده از این نکته متوجه میزان ریسک شوند و تشخیص دهند که آیا روند با قدرت شکسته خواهد شد و یا تنها یک اصلاح صورت گرفته و معاملات در کانال صعودی ادامه خواهند یافت.

   

  واگرایی مخفی منفی(HD-):

  این نوع از واگرایی در انتهای حرکات اصلاحی یک کانال نزولی است و بین دو سقف ایجاد می شود بطوری که سقف دوم در اندیکاتور بالا تر از سقف اول است اما در نمودار قیمت سقف دوم پایین تر از سقف اول است.

  این حالت به معنی تضعیف فشار خرید و غلبه مجدد فروشندگان بر خریداران در این کانال نزولی است و به تحلیل گران کمک می کند تا زمانی که نمودار به خط مقاومتی کانال نزولی برسد با استفاده از این نکته متوجه میزان ریسک شوند و تشخیص دهند که آیا روند با قدرت شکسته خواهد شد و یا تنها یک اصلاح صورت کرفته و معاملات در کانال نزولی ادامه خواهند یافت.

  ۳واگرایی زمانی:

  در این نوع واگرایی، تضاد رفتاری بین قیمت و زمان مشاهده می‌شود. در اینجا رفتار اندیکاتور مورد نظر نیست، بلکه مدت زمان اصلاح روند(مثلا تعداد کندل‌ها) مورد بررسی قرار می‌گیرد. واگرایی زمانی به دو دسته ‌واگرایی زمانی معمولی و ‌واگرایی زمانی هوشمند تقسیم‌بندی می‌شود. در واگرایی زمانی از دنباله‌های فیبوناچی زمانی برای شناسایی استفاده می‌شود.

   

  نکته بسیار مهم:

  از واگرایی به تنهایی نمی توان برای تصمیم گیری خرید و فروش استفاده کرد و این روش هم باید در کنار دیگر ابزار های تحلیل تکنیکال بکار برده شود.مبحث واگرایی در تحلیل تکنیکال بسیار مهم است پس سعی کنید همواره در تحلیل هایتان از آن استفاده نمایید.

  از طرفی بهتر است از اندیکاتور مانند  MACD و یا RSI برای بدست آوردن واگرایی های استفاده نمایید. در اندیکاتور RSI برای یافتن واگرایی ها در کف باید تراز زیر ۳۰ و در سقف تراز بالای ۷۰ را بررسی نمایید .تراز های غیر از این دو از اعتبار کمتری برخوردارند.

  ترکیب واگرایی ها با الگو های کلاسیک بسیار مفید است و احتمال خطا در معاملات را به میزان قابل توجهی کم میکند.

  آنچه بهتر است مرور کنیم:

  بروز ‌واگرایی نشان از تردید خریداران و فروشندگان در معامله دارد. ‌واگرایی نشان‌دهنده ضعف معاملات است و به پیش‌بینی ادامه روند قیمتی سهم کمک قابل توجهی می‌کند. با فراگیری واگرایی‌ها و انجام معاملات با استفاده از شناسایی آنها در نمودار‌های قیمتی، می‌توان ریسک معاملاتی را به مقدار قابل توجهی کاهش داد و معاملات پرسودی را تجربه‌ کرد.

  index.png.5218c62161c0f0391bce53cb390e6e19.png

 4. حتما تا بحال بارها واژه ترید به گوشتان خورده است در حقیقت ترید به معنای معامله (خرید و فروش ) ارزهای دیجیتال میباشد 

  در حقیقت شما با انجام ترید یک ارز دیجیتال با به ارزی دیگر تبدیل میکنید .

  در صرافی یوتیبایت شما گزینه هایی‌برای ترید دارید زمانی ک به بخش ترید(trade) میروید در بالای صفحه شاهد یک سری اعداد و ارقام و عبارت ها خواهید بود 

  آنها در حقیقت گزینه های شما برای ترید ، قیمت ، مقدار ارز معامله شد در ۲۴ ساعت و درصد تغییرات هستنددر حال حاضر گزینه های  موجود برای ترید شامل موارد زیر هستند:

  KIM/BTC : در این بخش شما میتوانید کیم با به بیت یا بیت را به کیم تبدیل کنید 

  LTC/BTC: این بخش برای ترید لایت کوین و بیت کوین است 

  KIM/USDT: در این بخش شما میتوانید کیمهایتان را به تتر با بالعکس تبدیل کنید

  BTC/USDT: این بخش هم مربوط به تبدیل بیت به تتر میباشد 

  KIM/XAU: این بخش به تازگی فعال شده و به شما این امکان را میدهد تا کیم را به ارز جدیدی که صرافی اضافه کرده( ارزی با‌پشتوانه طلا)  تبدیل کنید یا بالعکس .

  با انتخاب هر کدام از این گزینه ها شما وارد صفحه مربوط به ترید  ارزهای ان بخش میشود 

  به عنوان مثال وقتی روی گزینه ی KIM/BTC کلیک کنید صفحه مربوط به ترید کیم‌و بیت کوین برای شما باز میشود در این صفحه بخشهای مختلفی وجود دارد ازجمله بخش ثبت سفارش خرید یا فروش، نمودار ، سفارش های فروش (با رنگ قرمز نشان داده میشود ) سفارشهای خرید( با رنگ سبز نمایش داده میشود)  معاملات انجام شده توسط کاربران و همچین تاریخچه ی معاملاتی که شما انجام داده اید .

  اولین گزینه ای ک پس از قسمت ارزهای قابل ترید وجود دارد گزینه ثبت سفارش خرید یا فروش است که دارای دو بخش BUY و SELL میباشد اگر شما قصدتبدیل بیت کوین به کینگ مانی را دارید باید از قسمت BUY اقدام به ثبت سفارش خرید کنید اماواگر قصد تبدیل کیم به بیت را دارید با از قسمتSELL اقدام به ثبت سفارش فروش کنید 

  این کار بسیار ساده است به عنوان مثال قصد ثبت سفارش خرید دارید اخرین سفارش های فروش را بررسی کنید(سفارشهای قرمز رنگ ) ببینید ک روی چه قیمتی پیشنهاد فروش داده شده اگه مایل بودید سریعا کیم را خریداری کنید قیمتی ک اخرین سفارش فروش قرار داده شده را در اولین قسمت تب BUY وارد کنید به عنوان مثال (عکس ضمیمه میگردد) در هنگام نگارش این مطلب اخرین پیشنهاد فروش 0.315004 (قیمت بر اساس بیت کوین میباشد) این قیمت را درقسمت اول وارد میکنیم 

  در قسمت دوم مقدار کیمی ک قصد خرید انرا داریم را وارد میکنیم 

  قسمت بعدی نشان میدهد ک هزینه ما بر اساس قیمت تعیین شده و تعداد واحد هایی که قصد داریم بخریم چقدر است و‌گزینه ی اخر هم مقدار کارمزد را به قیمت کل اضافه کرده ک این قسمت نباید از میزان موجودی بیت ما( available)بیشتر باشد . پس از پر کردن مقادری روی گزینه ی buy kim کلیک کنید اگر اشتباهی انجام نداده باشید پیام موفقیت در خرید برای شمانشان داده شده و بیتهای شما به کیم تبدیل میگردند. برای تبدیل کیم به بیت هم فرآیند به همین شکل هست همچنین برای تمام ارزهای موجود در بخش ترید.

  اگر در این بخش به مشکلی برخورد کردید میتوانید مشکلتان را در بخش تالار گغتگو، قسمت پرسش و پاسخ با ما درمیان بگذارید

  20201205_161621.jpg

 5. کیف پول ارز های دیجیتال

  • 6
   نوشته‌
  • 0
   دیدگاه
  • 1547
   مشاهده

  نوشته‌های اخیر

  arash
  آخرین نوشته

  این نوع کیف پول از امن ترین روشهای نگهداری ارزهای دیجیتال است.

  شاید برای اولین بار است که اسم کیف پول کاغذی را می شنوید و برای شما سوال پیش بیاید که کیف پول کاغذی چیست؟ ما برای حفاظت از بیت کوین در مقابل سوء استفاده افراد سود جو، از روشی به نام کیف پول کاغذی استفاده می کنیم.
  اگر شما قصد دارید بیت کوین یا ارز دیجیتال بخرید و برای مدت زمان طولانی آن را نگه دارید، حفاظت از این سرمایه یک مسئله ای بسیار مهمی است. ما برای نگهداری این سرمایه، کیف پول کاغذی را پیشنهاد می دهیم. 
  کیف پول کاغذی چیست؟
  یک کلید خصوصی و آدرس بیت کوین است که روی یک تکه ی کاغذ نوشته شده است. شما می‌توانید با استفاده از آدرس بیت کوین که بر روی کیف پول کاغذی وجود دارد، بیت کوین دریافت کنید و با استفاده از  کلید خصوصیِ آن، بیت کوین‌ ارسال کنید. 
  کیف پول کاغذی یه روش بدون هزینه و قابل اطمینان برای نگهداری بیت کوین می باشد. اگر شما به اینترنت دسترسی نداشته باشید هم می توانید از این نوع کیف پول استفاده کنید پس این ویژگی این نوع کیف پول ها رو جزو کیف پول های سرد یا (آفلاین) قرار می دهد.
   از مزیت این روش می توانیم به امنیت بیشتر اشاره کنیم چرا که اتصال به اینترنت زمینه ای را برای حملات سایبری و دست برد دیگران را افزایش می دهد.
  از معایب کیف کاغذی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم اگر شما کیف پول کاغذی خود را گم کنید یا اطلاعات آن را فراموش کنید سرمایه شما از بین می رود و خسارت زیادی به شما تحمیل خواهد شد و اگر شما اطلاعات کیف پول خود را در برگه ای یادداشت کنید  به راحتی برای همه افراد قابل دسترس خواهد بود. 
  امنیت کیف پول کاغذی
   همانطور که در ابتدای مقاله به موضوع امنیت گریزی زدیم هم اکنون می خواهیم در این قسمت مقاله به صورت جامع تر در مورد امنیت کیف پول کاغذی صحبت کنیم. در این نوع کیف پول ها اطلاعات خصوصی حساب فقط در دست صاحب حساب می باشد که اگر این اطلاعات خصوصی در معرض دستبرد دیگران قرار بگیرد امنیت کیف پول از بین می رود. پس به شما توصیه می کنیم پس از ثبت، اطلاعات حساب را به صورت چاپ شده یا روش های دیگر در دسترس خود داشته باشید 
  کیف پول کاغذی بیت کوین چیست؟
  کیف پول کاغذی بیت کوین، یک منبع چاپی کاغذی است که کلید عمومی و خصوصی روی آن به چاپ رسیده است. در اکثر موارد بر روی این نسخه چای کیف پول یک کد کیو ار وجود دارد که در سایت های معتبر می توانید به خرید و فروش بیت کوین بپردازید
  بزرگترین مزیت کیف پول کاغذی در این است که هر دو کلید شما در هیچ جا به صورت دیجیتالی ذخیره نمی‌شوند پس از هک در امان خواهید بود. عیب این نوع کیف پول در ماهیت کاغذ پنهان است
  از آنجایی که کاغذ ظریف و کاملا از بین رفتنی می‌باشد، پس باید دقت بیشتری در محافظت داشته باشید. البته باید به خاطر داشته باشد که اگر کیف پول کاغذی شما به هر دلیلی از بین رود، دیگر به حساب ارز دیجیتالی خودتان دسترسی نخواهید داشت.

  روش ایجاد کیف پول کاغذی بیت کوین
  برای ایجاد کیف پول کاغذی بیت کوین ده مرحله‌ی زیر را به ترتیب انجام دهید :
  1)    برای ایجاد یک آدرس منحصر به فرد بیت کوین به وب‌سایت  BitAddress.org مراجعه کنید. و برای ایجاد حساب لایت‌کوین به ادرس LiteAddress.org بروید.
  2)    در وب سایت BitAddress از شما خواسته می‌شود موس خودتان را برای ایجاد کاراکتر کاملا تصادفی به حرکت در بیاورید. یا اینکه خودتان کاراکترهای تصادفی بنویسید. زمانی که عدد پروسه به 100% رسید، آدرس شما ساخته شده است.

  3) در صفحه ی نمایش داده شده کلید عمومی و کلید مخفی به همراه کد QR به نمایش در می آید. آن را اسکن نکنید.
  4) بر روی عبارت Paper Wallet  کلیک کنید.
  5) تعداد آدرس‌های بیت‌کوین که نیاز دارید را روبروی فیلد Adresses to generate وارد کنید. 
  6)اگر می‌خواهید کیف پول کاغذی شما بدون طرح گرافیکی و ساده باشد، جلوی عبارت Hide Art علامت بزنید.

  7) بر روی دکمه ی Generate  کلیک کنید تا کیف پول کاغذی بیت کوین شما ایجاد شود.
  😎 بعد از انجام مراحل بالا، کیف پول شما آماده است تا از آن پرینت بگیرید.
  9) قبل از ارسال کیف پول کاغذی به پرینت می‌توانید نسخه‌ی PDF  آن را ذخیره کنید.
  10) برای شروع می‌توانید آدرس بیت‌کوین خود را ذخیره کنید یا کد QR را اسکن کرده و برای دریافت بیت‌کوین از صرافی‌های ارزهای دیجیتال یا دریافت از سایر سایت‌ها و… استفاده کنید.


×
×
 • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

من قوانین فوق را خوانده و با آنها موافقت مینمایم